Македонска е-Спорт Федерација
en-USmk-MK
Language

MeSF News

EBL - регионална лига со награден фонд од 120.000 евра

Saso 0 203

Фортуна еспорт официјално го претстави формирањето на првата целосно професионална еспорт лига во Југоисточна Европа со награден фонд за сезоната 2017/2018 од 120.000 евра, што е најголемата награда досега во овој регион.

«ноември 2017»
понвтрсрдчетпетсабнед
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930123
45678910
Terms Of UsePrivacy StatementCopyright 2017 by SoftAGE DOOEL Skopje
Back To Top