Македонска е-Спорт Федерација
en-USmk-MK
Language

мај 2016

МеСФ ги започна подготовките за Националното Првенство во е-Спорт

Saso 0 3686
По 2 години пауза, МеСФ продолжува со своите активности и оваа година ќе организираме Национално Првенство, а победникот ќе ја претставува Македонија на Светското првенство во Џакарта.
Наскоро ќе објавиме повеќе детали.
«мај 2016»
понвтрсрдчетпетсабнед
2526272829301
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345
Terms Of UsePrivacy StatementCopyright 2017 by SoftAGE DOOEL Skopje
Back To Top