Македонска е-Спорт Федерација
en-USmk-MK
Language

kjh

Германските коалициски партии се сложија да го признаат еСпортот како спорт

Германските коалициски партии се сложија да го признаат еСпортот како спорт

Повеќе од три месеци по германските федерални избори, се уште се нема формирано Влада. По долги преговарања, партиите на Меркел и Шулц се на работ на...
Германските коалициски партии се сложија да го признаат еСпортот како спорт
Добредојде за три нови нации во семејството на IESF

Добредојде за три нови нации во семејството на IESF

Нашето глобално гејмерско семејство се зголемува за три нови членови на официјално ниво. Станува збор за државите Белорусија (Belorusian eSport...
Добредојде за три нови нации во семејството на IESF
Играчите на KT Rolster се дел од зимската Oлимписка штафета за 2018 година

Играчите на KT Rolster се дел од зимската Oлимписка штафета за 2018 година

Поминаа празниците, конечно гејмерите во нашата држава ќе можат онака како што треба, на мир, да си го искористат зимскиот распуст (барем повеќето, за...
Играчите на KT Rolster се дел од зимската Oлимписка штафета за 2018 година
Корејците ни ја одбележаа 2017, целиме за Таипеи 2018. Еве како ни мина гејмерската година

Корејците ни ја одбележаа 2017, целиме за Таипеи 2018. Еве како ни мина гејмерската година

Измина речиси уште една гејминг година која повеќе или помалце сите од нас ќе се сложат беше доста содржајна и има за што да ни позавидат. Од...
Корејците ни ја одбележаа 2017, целиме за Таипеи 2018. Еве како ни мина гејмерската година
Што се се сумираше на гејминг самитот на IeSF во Бусан, Кореа?

Што се се сумираше на гејминг самитот на IeSF во Бусан, Кореа?

После секој циклус на гејминг натпревари кои ја одблежуваат годината за еСпортот, барем во нашиот еСвет, ред е да има и самит на кој ќе се сумираат...
Што се се сумираше на гејминг самитот на IeSF во Бусан, Кореа?
IeSF потпиша уште еден договор за соработка, HyperX со NBA тимот Mavericks ќе ги освојува...

IeSF потпиша уште еден договор за соработка, HyperX со NBA тимот Mavericks ќе ги освојува...

IeSF и BAU (Bahçeşehir University) потпишаа партерство за проширување на екосистемот на еСпортот, HyperX влегува во арените на NBA. Целта на...
IeSF потпиша уште еден договор за соработка, HyperX со NBA тимот Mavericks ќе ги освојува...
Еспортот е во подем. Русија прави економски инвестиции, Германија ги унифицира гејминг...

Еспортот е во подем. Русија прави економски инвестиции, Германија ги унифицира гејминг...

Аналитичката агенција Newzoo, специјализирана за проучување на пазарот на видео игрите, објави обновени резултати од истражувањето за развојот пазарот...
Еспортот е во подем. Русија прави економски инвестиции, Германија ги унифицира гејминг...
Јужна Кореа повторно го достигна гејмерскиот врв, Македонија со ветувачки резултати за в...

Јужна Кореа повторно го достигна гејмерскиот врв, Македонија со ветувачки резултати за в...

IeSF конечно го заврши 9. по ред Светско Првенство во еСпорт за 2017 оддржано во Бусан. Финалињата се одиграа на 11 и 12 ноември каде се дознаа...
Јужна Кореа повторно го достигна гејмерскиот врв, Македонија со ветувачки резултати за в...
Македонија спремна за нови победи во дигиталните арени, почна 9. Светско Првенство во...

Македонија спремна за нови победи во дигиталните арени, почна 9. Светско Првенство во...

Интернационалната еСпорт Федерација (IeSF) официјално го отвори 9. по ред Светско Првенство во еСпорт. Вкупниот број на држави учеснички изнесува 36,...
Македонија спремна за нови победи во дигиталните арени, почна 9. Светско Првенство во...
По Олимп и FIFA, пред еСпортот на колена падна моќната F1

По Олимп и FIFA, пред еСпортот на колена падна моќната F1

Дваесетемина кој ќе се тркаат за честа да бидат првиот еСпорт Формула 1 шампион се понзати. По квалификацискиот процес што траеше речиси цел месец,...
По Олимп и FIFA, пред еСпортот на колена падна моќната F1

Add Content...

http://www.skopje.gov.mk
Terms Of UsePrivacy StatementCopyright 2018 by SoftAGE DOOEL Skopje
Back To Top