Македонска е-Спорт Федерација
en-USmk-MK
Language

EBL - регионална лига со награден фонд од 120.000 евра

Saso 0 108

Фортуна еспорт официјално го претстави формирањето на првата целосно професионална еспорт лига во Југоисточна Европа со награден фонд за сезоната 2017/2018 од 120.000 евра, што е најголемата награда досега во овој регион.

«октомври 2017»
понвтрсрдчетпетсабнед
2526272829301
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345
Terms Of UsePrivacy StatementCopyright 2017 by SoftAGE DOOEL Skopje
Back To Top