Macedonian e-Sport Federation
en-USmk-MK
Language

MeSF News

Македонските бои ќе се веат на 8. Светско е-спорт првенство

Saso 0 143
Осмото по ред Светско е-спорт првенство ќе се одвива во Џакарта, Индонезија каде што своите сили ќе ги одмерат околу 340 е-спорт атлети од 32 земји учеснички.
«December 2017»
MonTueWedThuFriSatSun
27282930123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
1234567
Terms Of UsePrivacy StatementCopyright 2017 by SoftAGE DOOEL Skopje
Back To Top