Macedonian e-Sport Federation
en-USmk-MK
Language

5/4/2016

ОГРОМЕН ИНТЕРЕС ЗА КВАЛИФИКАЦИСКИОТ НАЦИОНАЛЕН ТУРНИР ВО Е-СПОРТ

80 натпреварувачи, 4.000 гледачи

Saso 0 3874

05.09.2016, Скопје – Тимот Dark Side во Counter Strike: GO, тимот EON  во League of Legends и Никола Ивановски во Hearthstone се официјалните победници на националните квалификации за светското првенство во е-спорт. Интересен е и податокот дека најдобрите од Првата Paynet Национална Лига беа победници и на финалниот квалификациски турнир, вели Бобан Тотовски, претседател на МеСФ.

«May 2016»
MonTueWedThuFriSatSun
2526272829301
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345
Terms Of UsePrivacy StatementCopyright 2018 by SoftAGE DOOEL Skopje
Back To Top